عراق| آغاز درگیری‌های شدید ارتش و داعش در «الطارمیه»
بین الملل

عراق| آغاز درگیری‌های شدید ارتش و داعش در «الطارمیه»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المعلومه، درگیری‌های میان نیروهای ارتش عراق و عناصر تروریستی داعش در  منطقه «الطارمیه» واقع در شمال بغداد در گرفته است.

یک منبع امنیتی عراق بامداد سه شنبه در این باره به بغداد الیوم گفته که «درگیری‌های شدید بین ارتش عراق و تروریست‌های داعش در الطارمیه آغاز شد».

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

منبع امنیتی مذکور عراقی تأکید کرد که «این درگیری‌ها که تاکنون به زخمی شدن دو نیروی عراقی منجر شده است، ادامه دارد».

ارتش عراق به تازگی عملیاتی را برای یکسره کردن کار داعش در منطقه «الطارمیه» را شروع کرده است.

«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همزمان با آغاز عملیات پاکسازی الطارمیه گفت که در جریان این عملیات تاکنون شمار زیادی از سرکرده‌های داعشی کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی عراق از این عملیات تمجید کرد و گفت: «عملیات الطارمیه سهم بسزایی در حفظ امنیت و ثبات بغداد و شهرهای مجاور خواهد داشت».

وی افزود: «نیروهای حشد شعبی عملیات شجاعانه‌ای انجام دادند که در امنیت و ثبات بغداد و شهرهای مجاور نقش بسزایی دارد و به هلاکت والی الطارمیه و مفتی داعش منجر شد است.

رزمندگان مقاومت اسلامی النُجَباء در قالب تیپ 12الحشد الشعبی اخیرا با حمله‌ای غافلگیرکننده به محل اختفای تروریست‌ها در شمال بغداد، «والی الطارمیه و مفتی شرعی داعش» را به هلاکت رسانده و تعدادی از عناصر این گروه تروریستی را دستگیر کردند.

انتهای پیام

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه